etkin haber

90

ŞIRNAK

Roboskili aileler bayramda da 'adalet' istedi

HDP heyeti, TSK'ya ait uçaklarla yakınları katledilen Roboskili aileleri ziyaret etti. Roboskili aileler, bir kez daha adalet talebini yineledi, mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

- Pazartesi - 12 Ağustos 2019 - 16:12
HDP Şırnak il ve ilçe örgütleri, Kurban Bayramı'nın ikinci gününde köylere ziyaretlerde bulundu. HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz ve İl Eş Başkanı Zeki İrmez'den oluşan heyet, Uludere ilçesinde halkla bayramlaştı. HDP'liler daha sonra 34 kişinin TSK'ya ait uçakların bombardımanı sonucu katledildiği Roboski'ye gitti. 
 
HDP heyeti, Roboskili ailelerle birlikte mezarlıkları ziyaret etti. Aileler, Roboski katliamında yitirdikleri çocuklarının fotoğraflarıyla HDP'li heyeti karşıladı.
 
HDP Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, "Tüm dünya Roboski'de yaşananları duydu. Ancak hesap verilmemesi her gün Roboskili ailelerin acılarını daha da arttırıyor. Söz veriyoruz ki adalet gelene kadar mücadele edeceğiz. Bu köye bu acıları yaşatanlar hesap verene kadar onların peşini bırakmayacağız. Bu halk, bunları yaşatanlardan hesap soracaktır" dedi.