1 Mayıs Maltepe'de kutlandı: Güzel günler göreceğiz

İstanbullular, 1 Mayıs'ı "Güzel günler göreceğiz" şiarıyla Maltepe'de kutladı.

1.5.2018

FOTOĞRAFLARLA AYRINTILAR

 • BEKSAV'dan 'Umutsuzluk Kaçar Türkülerimizden' konseri

  BEKSAV'ın "Umutsuzluk Kaçar Türkülerimizden" konserinde Vardiya Müzik Grubu sahne aldı, geçmişten geleceğe umut ezgilerini seslendirdi.

  8.4.2018
 • Tarihe damga vurmuş bilim kadınları

  Tarihte bilimle uğraşan kadınlar vardı. Ancak ya başka bir erkek tarafından gölgede bırakıldılar ya da yoğun toplumsal baskılar sonucu bilimi bırakmak zorunda kaldılar. İşte o kadınlardan bazıları...

  8.3.2018
 • Kadınlar 8 Mart'ta Bakırköy'de buluştu

  Yüzlerce kadın, 8 Mart dolayısıyla Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda bir araya geldi. "Payımıza düşen şiddet, cinayet, tecavüzü; yoksulluk ve işsizliği; hiçbir kadının kirpiğinin yere düşmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz" diyen kadınlar, biat etmeyi değil direnişi seçtiklerini ilan etti.

  4.3.2018
 • Gezi direnişinin üzerinden 5 yıl geçti

  Gezi direnişinin üzerinden 5 yıl geçti. Gezi direnişi boyunca çok sayıda eylem, açıklamalar, bireysel protestolar gerçekleşti ve maalesef ki ölümler ve yaralanmalar yaşandı. Aynı dönemde; gezici, faiz lobisi, dış güçler ve çapulcular gibi ifadeler de hayatımıza girdi.

  27.5.2018
 • Kadınlar AKP'ye meydan okudu: İtaat etmiyoruz

  OHAL yasaklarını yine kadınlar deldi. İstiklal Caddesi'nde engellenmeye çalışılan 25 Kasım yürüyüşü, AKP'ye meydan okudu. Binlerce kadın, "Erkek-devlet şiddetine itaat etmiyoruz. Hayatlarımızdan da mücadelemizden de vazgeçmiyoruz" diye haykırdı. Kadınlar, ayrıca “nasıl bir hayat yaşayacağımızı bize dayatan adamlara, o adamları koruyan tek adama itaat etmiyoruz" dedi.

  25.11.2017
 • Cumartesi Meydanı'nın 23 yılı

  Kayıp yakınları, ilk olarak 27 Mayıs 1995'de Galatasaray'da buluştu. Onlar artık Cumartesi Anneleri'ydi. Ve 23 yıldır her Cumartesi ellerinde gözaltında kaybedilen evlatlarının fotoğraflarıyla o meydana gitmekten vazgeçmediler. İşte fotoğraflarla 23 yıllık tarih...

  24.5.2018
 • HDP milletvekili adaylarını tanıttı

  HDP, Ankara'da düzenlediği etkinlikle milletvekili adaylarını tanıttı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Her kimlikten, her kültürden ve her inançtan adaylarla en geniş temsiliyeti sağlayan HDP’dir. En geniş kadın ittifakı ve eşit temsiliyeti HDP’dedir. İşçinin, emekçinin, yoksulun, esnafın, engellinin, emeklinin umudu HDP’dir, Sayın Demirtaş’tır” dedi.

  22.5.2018
 • Serêkaniyê'de Şehit Alişer Deniz Tugayı kuruldu

  Rojava devriminin 6. yılı kutlanırken, Nurhak'ta ölümsüzleşen MLKP/FESK Kır Gerilla Birliği Komutanlarından Alişer Deniz ismiyle kurulan tugayın açılışı Cizire Bölgesi'nin Serêkaniyê kentinde gerçekleştirildi.

  20.7.2018
 • Hrant yokluğunun 11. yılında anıldı: Su çatlağını bulur

  Hrant'ın arkadaşları bu yıl da "Buradayız Ahparig" diyerek Agos gazetesi önünde bir araya geldi, adalet istedi. Hrant Dink cinayeti üzerinden iktidar kavgası yürütüldüğünü belirten Hrant'ın arkadaşları, hakikatin kendisini ve tamamını istediklerini dile getirdi.

  19.1.2018
 • Cumartesi Anneleri 629. hafta eylemi: 24 yıllık bir işkence yaşıyoruz

  Cumartesi Anneleri 659. babası Abduselam için kaleme aldığı mektubu okunan Ferdi Şahin, 24 yıldır onu beklediğini söyledi. Şahin'in sözleri Galatasaray Meydanı'nda duygusal anlar yaşattı.

  11.11.2017
 • SGDF: Sosyalizm düş değil gerçektir

  SGDF'nin Kadıköy'de yapmak istediği "Ekim Yürüyüşü"nü polis saldırdı. Çok sayıda genç, işkenceyle gözaltına alındı. Saldırının ardından Mehmet Ayvalıtaş Parkı'nda toplanan gençler, Enternasyonal Marşı'nı okudu.

  11.11.2017
 • Dünyada 1 Mayıs

  Küba'dan Rusya'ya kadar dünyanın pek çok yerinde işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler, sokağa çıktı.

  1.5.2018
 • 1 Mayıs Maltepe'de kutlandı: Güzel günler göreceğiz

  İstanbullular, 1 Mayıs'ı "Güzel günler göreceğiz" şiarıyla Maltepe'de kutladı.

  1.5.2018

ETHA'YI TAKİP EDİN

ETHA'da yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Etkin Haber Ajansı Ticaret ve Limited Şirketi'ne aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden iktibas edilemez.